Jak vybrat hodinky?

Už delší dobu se chystáte pořídit si nové pánské hodinky, ale nevíte, na co se při jejich výběru zaměřit? Hodinky většina z nás nekupuje každý den, ale pouze několikrát za život, a tak můžeme občas tápat, na co se při jejich výběru zaměřit. Následující článek vám pomůže vybrat náramkové hodinky dle vašich představ. Na co si tedy dát při jejich koupi pozor?

hodinky pánské
 

  • Styl hodinek

Asi první, na co pomyslíme při výběru náramkových hodinek je jejich styl. Základní dělení asi není zapotřebí nijak dále rozebírat. Na trhu je však možné narazit i na hodinky, které v zásadě mohou nosit jak muži, tak ženy. Většinou se jedná o sportovní hodinky, které jsou velmi univerzální.
 
Vybírat hodinky pro sebe je poměrně snadné, sami moc dobře víme, co se nám vlastně líbí. Pokud ale chceme náramkové hodinky vybrat jako dárek, bude to už o poznání těžší. Výběr náramkových hodinek je v současnosti poměrně rozsáhlý. Liší se materiálem, cenou, kvalitou, či ciferníkem. Trefit se do vkusu obdarované osoby chce tak skutečně trochu štěstí.
 

  • Sklo

Důležitým faktorem je i ochranné sklo ciferníku. Je proto dobré zvážit, zda budete hodinky nosit příležitostně nebo se z ruky prakticky ani nesundáte. Na základě toho pak vybírejte materiál ochranného skla.

náramkové hodinky
 
Jednou z možností je akrylátové sklo, jehož nesmírnou výhodou je hlavně jeho pořizovací cena. Je ale poměrně snadno náchylné k poškrábání. Poohlédnout se ale můžete i po hodinkách s minerálním sklem, které je méně náchylné k poškrábání, jelikož obsahuje příměsi křemene. Největší odolnost proti pádu či poškrábání poskytují safírová sklíčka, která jsou nejtvrdší, ale zároveň si za jejich odolnost musíte připlatit.
 

  • Voděodolnost hodinek

Jste vodní živel a ve vodě trávíte každou volnou chvilku? V takovém případě se vám vyplatí určitě poohlédnout se po voděodolných hodinkách.