Co je to bufetový stůl?

Firemní akce, ale i svatby nebo rodinné oslavy pořádané v zahradách vyžadují vhodné gastronomické zázemí. Správná příprava takové události je do značné míry závislá na vybavení. Bufetové stoly jsou jedním z navrhovaných a nejoblíbenějších řešení. Již samotný název naznačuje účel takového nábytku. Stojí však za to vědět, z jakých možností máme na výběr a proč se vlastně vyplatí pro takové stoly rozhodnout.

Jaký stůl si vybrat?

Možností je celá řada. Bufetové stoly jsou kusy nábytku, které tvoří velmi důležitou součást prostředí při různých akcích. Nejčastěji se vyznačují obdélníkovým nebo čtvercovým tvarem, který zase umožňuje kombinovat několik kusů a vytvořit jeden prostorný prostor pro podávané pokrmy nebo občerstvení. Používají se na svatebních, firemních nebo rodinných akcích. Vytvoření profesionálního bufetu zajistí, že hosté budou mít neustálý přístup k jídlu a pití, po kterém mohou kdykoli sáhnout.

Organizátoři takových akcí obvykle umísťují bufetové stoly poněkud stranou nebo do středu, což hosty poněkud "nutí" k pohybu a tím i k integraci. Koneckonců není lepší způsob, jak se seznámit s novými lidmi než si společně vychutnat chutné jídlo. Pozornost je třeba věnovat krásným bufetovým stolům s kovovými nohami a skleněnými deskami. Vypadají nesmírně elegantně a zároveň jsou velmi odolné. Stále oblíbenější jsou také bufetové stoly na jemných kolečkách. Vypadají nápaditě a jsou také praktickým řešením, které umožňuje stoly volně přemisťovat na požadované místo.

bufetový stolek

Bufetový stolek – kdy může být užitečný?

Bufetové stoly jsou doménou organizátorů velkých akcí, kde nemůže chybět profesionální cateringová služba. Na rozdíl od cateringových stolů se však bufetové stoly vyznačují o něco elegantnějším vzhledem. Jsou proto určeny pro akce, kde bude mít dokonalé prostředí nejvyšší význam. Nejčastěji se objevují na svatbách pořádaných pro velký počet hostů. Velmi oblíbené je doplňkové občerstvení, které je opravdu na dosah ruky. Stoly tohoto typu mohou být také skvělou volbou pro firmy, které pravidelně pořádají teambuildingy nebo ryze obchodní setkání.

Místa plná chutného občerstvení se opět stanou velmi důležitým prvkem celé výzdoby a místem, které na sebe strhne velkou pozornost. Stojí za to dodat, že takové stoly jsou také skvělou volbou pro majitele zahrad. Vždyť v letním období není nic lepšího než setkání s blízkými v krásném prostředí. V tomto případě bude senzačně fungovat také bufetový stůl, který hostům poskytne pohodlné místo pro připravené jídlo. Bezpochyby se jedná o možnost, která stojí za zvážení z praktických důvodů. Dobře vytvořený bufet je zárukou, že hosté budou z akce odcházet spokojeni.